Na běžkách z Nadlesí přes Sedmičku, Krásenský vrch a Komáří rybníky do Nadlesí. 
Je únor. Právě jsem se vrátil z hradu, totiž z běžek. Konečně napadl sníh a dalo se vyrazit. Domluvil jsem se s Milošem, abych nejel sám. Protože u nás v Lokti to s tím sněhem zase nebylo tak valný, vyjeli jsme autem do Nadlesí. Tady jsme u transformátoru nazuli běžky a vyrazili směr Třídomí. Oproti středě, kdy jsem tady byl s Mírou, bylo lesákama prohrnuto až na rozcestí, u hájovny Třídomí. Naštěstí to nevadilo a i na té prohrnuté cestě se dalo dobře běžkovat. Na křižovatce jsme se dali po žluté, směr Komáří rybníky, ale po chvíli z ní odbočili doleva a už v pěkné stopě dorazili po 3 Km na "Sedmičku". Těsně před Sedmičkou mi Miloš zachránil život, když na mě zařval bacha, já se lekl, zastavil a přes špičky lyží mi z lesa přeskočil jelen, následovaný dvěma laněmi. Kdybych se nezastavil, pravděpodobně by to narval do mě, a to bych asi nerozdejchal.
Ze Sedmičky jsme pokračovali rovně, směr krásenský koupák, ale nešli jsme k němu, nýbrž horní cestou k lomu. Vyjeli jsme nahoře v Krásně, sjeli k silnici a po žluté vystoupali na Krásenský vrch. I když byla viditelnost špatná vylezli jsme na rozhlednu, kde to pěkně fičelo ( fičí to tam vždycky ). Stejnou cestou jsme sjeli dolů do Krásna.
Sice ještě nebylo dvanáct, kdy oficiálně otvírají v Hornické hospodě, ale bylo už odemčeno, tak jsme dali polívku a pivo. Chvilku po dvanáctý jsme vylezli a šli s běžkama v ruce po žlutý nahoru. Naproti školce nás zaujala maketa krásenský rozhledny z polystyrenu ! Jak jsem jí začal fotit, vykoukl z okna nějakej pán a ukazoval nám suvenýry ve tvaru krásenské rozhledny, v různých velikostech. Říkal, že v létě už u něj budou ke koupi.
Běžky jsme zase nasadili, když žlutá nad Krásnem odbočuje ze silnice. Po značce vedla nádherná stopa až na Komáří a z Komářích pokračovala na hájenku Třídomí. Od hájenky jsme to vzali kolem třídomského rybníka a nahoru k autu. Museli jsme to docela naprat, protože nebylo ještě ani čtvrt na dvě, když jsme byli u auta!
I když sluníčko ten den nevykouklo, byla to nádhera !

Mapka se zakreslenou trasou

Běžecká stopa u Třídomí Klid zimního lesa Lesácký traktor na Komářích rybnících odhrnuje cestu Kamenné homole lemující cestu u Nadlesí Maketa krásenky-na prodej Neuvěřitelné, polystyrenové zátiší s krásenskou rozhlednou a holoubky
Poslední aktualizace: