Muzeum v Krásně

Vchod do hornického muzea v Krásně Co znak znázorňuje Muzeum v Krásně najdete v areálu bývalého cínového dolu Vilém v západní části obce, kousek od zachovalé těžní věže. Muzeum vzniklo teprve v roce 1998 a mělo by být součástí obrovského hornického skanzenu, budovaného na ploše několika hektarů. Zatím je však přístupná pouze jedna budova, které vévodí obrovský parní těžní stroj z roku 1897.
Exempláře v muzeu jsou zatím spíše pro technické fandy, v budoucnu by zde mělo vzniknout jakési zábavní centrum pro celou rodinu, kde by neměl chybět ani minigolf, využívající propadlé jámy. Celý komplex by měl být propojen i s nejvzácnější hornickou památkou regionu, zachovalým historickým dolem Jeroným v obci Čistá, který však zatím není veřejnosti přístupný.
V současné době se do areálu stěhuje vyřazená, těžká technika, například důlní lokomotiva E 17, ze zrušené úzkorozchodné trati 900 mm, která se používala v západní části sokolovského revíru.
Kromě techniky by zde návštěvníci, na připravované naučné stezce, měli vidět umělou štolu, zachovalou těžní věž (na fotce vzadu), nebo jednu z nejstarších trafostanic v Čechách.
Uvidíme jestli plány sokolovského muzea, pod které hornické muzeum v Krásně patří, nejsou příliš smělé. Celý areál má být otevřen už v létě roku 2004.
OTEVÍRACÍ DOBA MUZEA V BUDOVĚ
sezónně od 1.6. do 30.9. úterý – neděle, 9.00 - 16.00 hodin, zavírací den pondělí.
Od 1.10. do 31.5. pondělí - pátek, 9.00 -15.00 hodin, zavírací dny sobota a neděle
VSTUPNÉ
Dospělí - 20,- Děti,starobní a invalidní důchodci, vojáci zákl.služby - 10,- Školní výpravy - žák / 5,- Rodinné vstupné (oba rodiče s max. čtyřmi dětmi) - 40,-
E 17 v areálu bývalého dolu Vilém, kde by měl vzniknout hornický skanzen

GPS : N 50° 06,978´ E 12° 47,798´
( Elipsoid: WGS 84, formát souřadnic: hddd°mm.mmm´ )
Poslední aktualizace: