Aktualizováno 29. 10. 2001
Často jsem na internetu zadával do různých vyhledávačů "Slavkovský les" a stejně často jsem se zklamán odpojoval. O tomto krásném a klidném kusu přírody toho nikde moc není. Ne tedy, že by mi chyběly houfy Němců, řvoucích, jako na kdysi klidné Šumavě, ale pro člověka, který tu nikdy nebyl, je zase škoda, když se o některých krásných místech nedozví. A protože bydlím v Lokti nad Ohří, který v této CHKO leží, rozhodl jsem se zaregistrovat tyto stránky a postupně z nich vystavět web, který by byl užitečný i pro pár dalších lidí, kteří se do Slavkovského lesa chystají. V budoucnu byste tu měli najít klikací mapu s několika zajímavými tipy na výlety, ať už pěšky, nebo na biku, pár užitečných informací ze zkušeností autora a jeho kamarádů, nějaké ty fotky a ostatní související věci. Doufám, že tohle velké sousto zvládnu ke spokojenosti budoucích návštěvníků.
Novinky na stránkách
Poslední novinkou je stránka "O stránkách". Konečně splácím dluh, protože je to prostě slušnost.

Vyhledávání
Vyhledávač ATOMZ 2. 12. 2001
Je to přesně čtrnáct dní, kdy mi přišel mail, že stránky byly přidány do Seznamu, což není nijak dlouhá doba, a tak jsem byl velmi překvapen, když jsem dnes viděl na počítadle 58 přístupů. Je vidět, že zvolené téma, nezajímá jenom mě a kolektiv autorů, kteří na stránkách pracují, ale je o ně zájem i jinde, což na jedné straně potěší, ale na straně druhé je to ohromný závazek do budoucna, protože práce na těchto stránkách je s prominutím, hovniválská. Zjistil jsem to nedávno, když jsem dával dohromady trasu pro MTB z Lokte na Kladskou, nebo fotogalerii. Jak se totiž přidává nějaké téma, už v hlavě běží - tady by měl být odkaz, tady fotka, tady stálo město, o kterém budeš psát atd., atd. A tak témat a odkazů přibývá, vše se rozšiřuje a na kuličku se nabaluje pořád víc a víc, takže je k jejímu utlačení potřeba pořád víc síly a samozřejmě taky času.
Promiňte tedy, pokud zavítáte na tyto stránky, že vše není funkční a místo odkazu je někde omluva, protože na těchto stránkách se dělá přednostně a my doufáme, že omluvy brzy nahradíme faktickými údaji, pro které stránky asi hlavně navštěvujete. Zachovejte nám tedy prosím přízeň, což nás bude hnát do další práce.

Počítadlo přístupů
Jste
[CNW:Counter].
návštěvník těchto stránek
Mapa webu 25. 6. 2002
Léto určitě jako vždycky rychle uteče a bude to už brzy rok, co tyto stránky vznikly. Mezitím je vidělo už přes tisíc návštěvníků, což je číslo, se kterým jsem rozhodně nepočítal. Stránky se poměrně slušně rozrostly, co se týká informací, i když třeba tras jsem chtěl udělat víc. Ale mohu slíbit, že se na nich dělá a i když to není jednoduchá práce, tak mě baví, takže trasy jak pro pěší turistiku, tak i pro MTB určitě přibudou.
S aktualizací stránek je to v poslední době trochu horší, dřív jsem vkládal "novinky" častěji, ale není to tím, že by téma, tedy Slavkovský les, bylo vyčerpané, ale tím, že se teď trochu zabývám zlepšením designu stránek, a tak zkouším a zkouším, jak co vylepšit a na fakta se pak nedostává. Ale určitě přibudou zajímává témata a web rozhodně ještě bude růst.
Rozcestník, který můžete použít v případě, že se vám ve vašem prohlížeči neobjeví hlavní menu.
Guestbook
Máte nějaký názor na tyto stránky ? Chcete se podělit o nějaký zážitek s návštěvníky těchto stránek, nebo upozornit autory, že na jejich stránkách jsou bludy ? Budeme potěšeni pokud své názory a připomínky uveřejníte v knize návštěv.
Seznam Prostor pro tyto stránky poskytl Seznam. Ideálním rozlišením pro jejich zobrazení je 860 x 640 pixelů.
Doctor HTML editor Stránky byly vytvořeny pomocí Doctor HTML editoru.
Vyhledávač ATOMZ Vyhledávat na těchto stránkách můžete díky vyhledávači Atomz.
Validátor WEBovský počítadlo Přístupy počítá WEBovský počítadlo.
Validuj HTML 4,0 Validuj CSS Validátor Tyto stránky jsou validovány díky Web Design Group.
Kliknutím na tyto ikonky si můžete ověřit plné respektování standardů W3C, těmito stránkami. Použité prameny:

Občasníky CHKO Slavkovský les - ARNIKA
Pavel Beran a kolektiv "Královské horní město Horní Slavkov" (2001)
František Kašička, Bořivoj Nechvátal "Loket" (1983)
Josef Brtek "Pověsti svobodného královského horního města Horního Slavkova a jeho okolí" (1994)
Vladimír Prokop "Kapitoly z dějin Sokolovska" (1994)
Martin Stejskal "Labyrintem tajemna" (1991)
Evžen Plesl, Ladislav Hájek, Jiří Martínek "Pravěk Karlovarska a Sokolovska" (1983)
Vzpomínky a vyprávění rodáků
O stránkách
Zde si můžete přečíst, proč vlastně tyto stránky vznikly a komu za to vděčí.
WebDesign - © - Happy